Dostępne rodzaje kostki brukowej

Budowa własnego domu to nie ciężkie wyzwanie. W końcu nie chodzi tylko o wzniesienie budynku, wykończenie jego wnętrza i dobór wyposażenia. Równie ważne jest zaprojektowanie przestrzeni dookoła domu, a więc podwórka, ogrodu, ścieżek i podjazdów. Do poprawnego wykonania tych elementów przyda nam się kostka brukowa.

kostka brukowa jest jednym z niezbędnych elementów, obecnym prawie na każdej posesji. Jakie rodzaje tego materiału są obecnie dostępne na rynku i jak dokonać właściwego wyboru?

Standardowa lub szlachetna
Standardowa/przemysłowa kostka brukowa szlachetna, odznaczająca się większym zróżnicowaniem, zarówno pod względem kolorystyki, kształtu oraz faktury. Można wyróżnić kilka jej rodzajów, jak np. strukturalna, która przypomina kamień, postarzana lub szczotkowana.

Betonowa lub kamienna
Ze względu na materiał, z którego została wykonana kostka brukowa, można podzielić ją na 2 rodzaje – betonową i kamienną. Kostka z betonu wyróżnia się dużym stopniem wytrzymałości, ponieważ jest odporna na wodę, uszkodzenia mechaniczne i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Kostkę można wykonać też z naturalnego kamienia, jak granit, który jest bardzo wytrzymały i odporny na niskie temperatury. Oczywiście kluczową sprawą jest efektowny wygląd takiej kostki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *