Praca w dyplomacji? Dlaczego nie?!

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe to doskonały wybór dla wszystkich, którzy w przyszłości chcą podjąć pracę w służbie zagranicznej lub dyplomatycznej. Nie są to jednak wszystkie możliwości. Po skończeniu studiów, w zależności od wybranej specjalizacji, można otrzymać stanowisko w instytucji krajowej lub międzynarodowej związanej z polityka zagraniczną, w administracji państwowej i samorządowej oraz w biznesie. Perspektywy są, zatem bardzo szerokie. Społeczna Akademia Nauk, a właściwie jej Wydział Nauk Stosowanych z siedzibą w Krakowie proponuje młodym ludziom podjęcie studiów na kierunku stosunki międzynarodowe. Oferta obejmuje zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie.

Krótka charakterystyka kierunku
W trakcie nauki studenci zapoznawani są z analizą zjawisk o charakterze ekonomicznym, społecznym, politycznym, prawnym i kulturowym, które zachodzą we współczesnym świecie. Mnóstwo zagadnień poruszanych w ramach studiów wiąże się z procesami integracji europejskiej oraz zasadami funkcjonowania Unii Europejskiej. Studenci mają do wyboru trzy specjalizacje: administracja w UE, media i komunikowanie w UE oraz biznes i współpraca na rynku europejskim. Absolwenci kierunku stosunki międzynarodowe Kraków mogą zdobyć zatrudnienie, jako specjaliści na różnych szczeblach administracji publicznej. Są oni potrzebni zarówno w samorządach, na poziomie państwowym, jak i na szczeblu unijnym. Czeka na nich praca w organizacjach pozarządowych, placówkach kultury, środkach masowego przekazu, krajowych, europejskich i światowych firmach. Niezbędni okazują się również w instytucjach, które uczestniczą w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Dlaczego warto studiować stosunki międzynarodowe?
Zarówno program nauczania, jak i dobór wykładowców daje studentom możliwość dokładnego zapoznania się z funkcjonowaniem w specyficznym środowisku międzynarodowym i nabycia potrzebnych umiejętności praktycznych. Ogromnym atutem studiów na SAN są liczne spotkania ze znanymi osobami świata polityki i dyplomacji. Również wśród wykładowców znajdują się praktycy polityki zagranicznej, ambasadorzy oraz przedstawiciele świata biznesu.

Źródło: https://krakow.san.edu.pl/stosunki-miedzynarodowe-o-kierunku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *