Naturalny szampon do włosów przetłuszczonych

Powszechnie przekonuje się, że naturalne preparaty są najdoskonalszym rozwiązaniem do każdego rodzaju włosów. Wielu osobom wydaje się także, że szampony bez kosmetycznych składników i detergentów będą o wiele lepsze dla zdrowia i przetłuszczającej się skóry. Czy jednak to rzeczywiście jest prawdą? Przecież bez zastosowania odpowiednich środków kosmetycznych, panie o pięknych, długich, zwłaszcza kręconych włosach, nadal będą cierpiały na problemy z sebum. Zanim więc sięgniemy po jakikolwiek kosmetyk do włosów przetłuszczających się, powinniśmy przyjrzeć się jego składowi. Najważniejsze będzie bowiem dokładne i wnikliwe oczyszczenie skóry głowy, zwłaszcza przetłuszczonej.

Szampon, który wpłynie pozytywnie na przetłuszczającą się skórę głowy, musi być zatem bogaty w wartości odżywcze oraz składniki, które będą zmniejszać produkcję hormonów przez gruczoły łojowe. Dzięki temu, zapewnione zostaną wszystkie niezbędne elementy, które wpłyną na łagodzenie objawów skórnych i jej regulację. Warto byłoby także, żeby szampon do tłustej skóry głowy bogaty był w substancje antybakteryjne oraz łuszczące.

Okazuje się, że detergenty, które są tak powszechnie demonizowane, są skórze głowy niezbędne. Szampony, opierające się wyłącznie na substancjach oraz wyciągach z ziół i roślin nie zapewnią odpowiedniej harmonii skórze. Jeśli więc odczuwasz, że problem dotyka Cię od znacznie dłuższego czasu, powinnaś sięgnąć po kosmetyki, w których nie zabraknie wspomnianych wyżej substancji chemicznych, które wesprą ją w procesie oczyszczania. Naturalny szampon z całą pewnością nie poradziłby sobie z tak rozległym problemem.

Pragnąc sprawić, by skóra powróciła do najpełniejszej równowagi, powinno się ją wzbogacić o następujące wartości odżywcze: miedź, cynk oraz siarkę. Siarka wpływać będzie na obniżanie i regulację właściwego poziomu łoju w organizmie. Siarkę można odszukać chociażby w szamponach pokrzywowych, służących do codziennej pielęgnacji. Cynk natomiast wpływać będzie pozytywnie na oczyszczanie skóry ze zbyt dużej ilości sebum oraz wpłynie na zamknięcie otwierających się porów skóry. Warto o tym pamiętać, gdy po raz kolejny sięgniemy po kosmetyki w drogerii lub z salonu www.pracowniafryzjerska.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *