Wybór baterii prysznicowej

Bardzo wielu klientów decyduje się na kupowanie baterii prysznicowych do swoich kabin, jednak produkty nie zawsze są dopasowane do potrzeb i aranżacji, ponieważ niewiele osób zdaje sobie sprawę, na jakie szczegóły warto zwracać uwagę, kupując takie baterie. W poniższym artykule postaramy się zaproponować kilka rad, które pozwolą nie tylko na szybsze rozpoznanie lepszej jakości produktów, ale także na indywidualne dobranie ich do swoich wymagań.

Jeśli więc zdecydowaliśmy się, czy chcemy wybrać baterię prysznicową natynkową czy podtynkową, warto przyjrzeć się innym elementom montażowym mechanizmu wodociągowego. W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się głowicy baterii, gdyż jest to jej absolutnie najważniejszy punkt. To właśnie głowica determinować będzie o tym, czy cała bateria prysznicowa wyróżniać się będzie wysoką jakością oraz, jakim poziomem szczelności będzie się wyróżniać. Ponadto, głowica będzie odpowiedzialna za natężenie ciśnienia wody oraz za to, by udało się uzyskać temperaturę wody, dopasowaną do potrzeb użytkownika prysznica. W głowicy miesza się bowiem wodę zimną z ciepłą. Wyższej jakości baterie, wyposażone są w dodatkowe mechanizmy, określane potocznie mianem tłumików. Mają one budowę sitek, przez jakie przepływa woda – ich zadaniem jest wyciszanie szumu wody wśród instalacji, by dźwięki te nie były dokuczliwe dla innych domowników. Ogromne znaczenie ma także sam rozmiar głowicy – przeciętna średnica sitka wynosi około 40 mm, jednakże zdarzają takie o mniejszym wymiarze. W praktyce, im większe, tym lepiej, ponieważ będą w stanie przeprowadzić szerszy strumień wody.

W sklepie internetowym http://www.pekado.pl, klienci znajdą mnóstwo ciekawych propozycji baterii prysznicowych, wannowych i prysznicowo-wannowych, jak choćby jednouchwytowa bateria prysznicowa marki Axor Carlton.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *