Jak zorganizować udaną sesję zdjęciową (biznesową)

Każdy fotograf wie, że wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej jest naprawdę trudnym zadaniem. Do takiej sesji można się jednak dobrze przygotować, tak by ułatwić sobie zadanie. Czasami możemy potrzebować zdjęcia profilowego do CV czy do profilu Linkedin. Ważne jest by było ono profesjonalnie wykonane, to może zapewnić nam sukces! Najlepiej zdecydować się na profesjonalne studio fotograficzne. Jednak jak poznać profesjonalistę w branży? Skąd mamy wiedzieć, że mamy do czynienia z profesjonalnym fotografem, który ma spore doświadczenie w branży.

Określenie celu i ustalenie miejsca wykonania sesji zdjęciowej

Specjalista jeszcze przed sesją ustali z tobą do czego będziesz potrzebować zdjęć. Czy te zdjęcia będą używane do CV czy też przydadzą się do raportu? A może przeznaczenie zdjęć jest jeszcze inne? Warto to wszystko ustalić. Ma to duże znaczenie i jest to bardzo ważne, by zrobić zdjęcia w stylu, który odpowiada klientowi. Ustalenie miejsca sesji też jest niezwykle istotne. Gdzie ma się odbywać sesja? W przestrzeni biurowej? Studiu fotograficznym a może na łonie natury? Specjalista powinien dążyć do tego, by spróbować namówić cię na wykonanie zdjęć zarówno na jednolitym tle jak i w przestrzeni biurowej, a także w otwartej przestrzeni. Jeśli masz już wybrane miejsce w którym będziesz chciał zrobić zdjęcia, to fotograf powinien cię o te miejsca zapytać, by dokładnie je obejrzeć przed sesją. Sprawdzić światło itd. Profesjonalista w swojej branży, taki np. jak tutaj: http://pixagency.pl/, poleci ci byś pozował w kilku strojach, przynajmniej dwóch. Fotograf powinien także sugerować pewne rzeczy, np. dobór odpowiednich dodatków. Na koniec: fotograf powinien cię zaskoczyć pomysłami i inspiracjami. Profesjonalny fotograf będzie dysponował także profesjonalnym sprzętem, tak też można poznać specjalistę w branży.
Zdjęcie biznesowe jest niezmierne ważne, w końcu jak nas widzą tak nas piszą. Warto zdecydować się na profesjonalną sesję zdjęciową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *