Mieszkanie na wynajem

Jedną z najczęściej wybieranych w Polsce form inwestowania gotówki są właśnie mieszkania przeznaczone na wynajem. W czasach spadającego opracowania depozytów faktycznie jest to bardzo korzystna forma inwestycji. Jakiego mieszkania poszukiwać, aby osiągnąć satysfakcjonujący zysk? Jakie kryteria powinno spełniać mieszkanie na wynajem? Stare czy nowe? Na obrzeżach czy w centrum? O tym wszystkim przeczytasz poniżej.

Po pierwsze lokalizacja

Lokalizacja mieszkania przeznaczonego na wynajem jest bardzo ważna. Zwróćmy uwagę, żeby mieszkanie znajdowało się blisko centrum albo miało dogodne połączenie komunikacyjne. W pobliżu mieszkania warto, aby znajdowały się uczelnie wyższe, przedszkola, tereny zielone i parki biznesu. To zwiększa atrakcyjność mieszkania na wynajem.

Po drugie układ pomieszczeń

Wielu najemców zwraca uwagę na układ pomieszczeń w mieszkaniu. Kupując lokal nie wiemy, jakie preferencje ma nasz przyszły najemca. Z tego względu warto na przykład kupować mieszkania z osobną kuchnią, a niepołączoną z salonem. Jeżeli mamy zamiar kupić starsze mieszkanie to zwróćmy uwagę na to, abyśmy idąc do jednego pokoju nie musieli przechodzić przez inny.

Po trzecie budownictwo

Jeżeli masz zamiar kupić mieszkanie na wynajem to zapewne zastanawiasz się czy zainwestować w starsze czy nowsze budownictwo. Mieszkania wybudowane kilkanaście lat temu najczęściej są w dogodniejszej lokalizacji. Z kolei nowsze kuszą po prostu swoją nowością. Trudno wskazać, które z nich łatwiej i szybciej będzie wynająć. Będzie to zależeć, jakie preferencje i oczekiwania będą mieli nabywcy. Jednakże według prognoz będzie wzrastał wynajem nowych mieszkań.

Po czwarte sprzedaż w przyszłości

Obecnie naszym celem jest kupienie mieszkania na wynajem, ale w przyszłości może zdarzyć się sytuacja braku gotówki. Wtedy to możemy podjąć decyzje o sprzedaży mieszkania. Zapewne lokale spełniające powyższe kryteria będą atrakcyjniejsze, a co za tym idzie łatwiejsze do sprzedaży w krótkim czasie. Ponadto cena takich nieruchomości jest znacznie wyższa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *