Archiwum: Grudzień 2014

Co słychać na opolskim rynku nieruchomości?

Jak się ma rynek nieruchomości w Polsce? A jak wypada na tym tle opolski rynek nieruchomości? Ile kosztuje mieszkanie w Opolu? Jakie preferencje mają nabywcy? Jakie są ceny działek? Czy ceny nieruchomości rosną, spadają czy ustabilizowały się? O tym wszystkim będzie poniższy tekst. Ceny działek Ceny działek w Opolu na przestrzeni od października 2013 do października 2014 zmalały o 3%, średnio z 187 zł za m2 do 182 zł za m2. Porównując ceny październikowe w bieżącym roku do cen wrześniowych tegoż roku odnotowały one 12% spadek z około 206 zł za m2 do 182 zł za m2. W porównaniu z… Więcej >

Ceny mieszkań w Opolu 

  Jak kształtują się ceny mieszkań na opolskim rynku nieruchomości? Ile kosztują najtańsze mieszkania? A ile najdroższe lokale? Jakich ofert jest najwięcej? Które dzielnice są najdroższe, a które najtańsze? Jesteś zainteresowany? Po prostu przeczytaj poniższy artykuł. Na opolskim wtórnym rynku mieszkań ceny ustabilizowały się. Średnia cena mieszkania na rynku wtórnym wynosi 4255 zł. Mieszkaniec Opola pod koniec 2013 roku za średnie miesięczne wynagrodzenie mógł kupić 0,89 m2 mieszkania. Jest to wynik zbliżony do przeciętnej Polski, która wynosi 0,85 m2.

Sytuacja na rynek nieruchomości w Kędzierzynie-Koźlu

  Chciałbyś/abyś zamieszkać w Kędzierzynie-Koźlu i zastanawiasz się nad budową domu? A może jesteś inwestorem i chciałbyś tutaj ulokować swój kapitał? Decyzja zapadła… Zaczynasz od poszukiwania działki pod budowę… Niejednokrotnie zastanawiałeś/ałaś się jak się ma rynek nieruchomości w tym mieście. Często słyszałeś/ałaś, że ktoś chciałby się budować, ale nie ma miejsca. Nic podobnego. To tylko mit, gdyż, w Kędzierzynie-Koźlu nie brakuje działek pod budownictwo. W czym więc jest problem? Skąd się biorą takie stwierdzenia? Jak faktycznie wygląda sytuacja na rynku nieruchomości? Czy łatwo jest znaleźć działkę? O tym wszystkim przeczytasz w poniższym artykule.

Kędzierzyńsko-kozielski rynek mieszkaniowy

  Kędzierzyn-koźle to miasto położone w województwie opolskim. Jest ono po Opolu (stolicy regionu) jednym z najdroższych miast w województwie pod względem ceny mieszkania za m2. Kędzierzyn-koźle to atrakcyjne miejsce zarówno do zamieszkania jak i inwestycji. Jest ono ulokowane na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych łączących Górny i Dolny Śląsk.

Nastroje na rynku wtórnym

  Z badania podsumowującego 2013 rok przeprowadzonego przez Polską Federację Rynku Nieruchomości (PFRN) na grupie pośredników nieruchomości wynika, że u ponad 42% respondentów w badanym roku wzrosła liczba transakcji w porównaniu z rokiem ubiegłym, u 33% pozostała na tym samym poziomie, a u 24% zanotowała spadek. Według badanych osób największymi barierami blokującymi obrót nieruchomościami były: niestabilna sytuacja na rynku pracy i trudności z uzyskaniem kredytu.